Moonlight Shadow
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Moonlight Shadow

A forum dedicated to rpg lovers.
 
AcasaCalendarUltimele imaginiFAQCăutareMembriGrupuriÎnregistrareConectare

 

 A singer Centaur

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Milicent Meliss
new member
new member
Milicent Meliss


×Gender : feminin
×Mana : 4
×Join date : 21/08/2023
×Location : Greece

A singer Centaur Empty
MesajSubiect: A singer Centaur   A singer Centaur EmptyLun Aug 21, 2023 2:33 pm

A singer Centaur B90dac1fc12c614ea91b6308ec6e2f4a-d7t8zj0

Milicent Mellis||Centaur



Eram in frumoasa Grecie, tara mea natala. Undeva pe muntele Pelion in preajma pesterii lui Chiron si a statuii dedicate lui, un loc ce oferea o panorama asupra munților Magnesia, a Muntelui Olimp, a câmpiei Tesaliei, a munților din apropiere, a  insulei Eubeea și a insulelor Sporade de Nord si a celor 24 sate de oameni din preajma Muntelui Pelion, ma aflam eu.
Era epoca moderna deoarece in jur se afla si un turn radio-tv.

Priveam asupra panoramei avand in mana un carnetel in care notam gandurile mele asupra panoramei, sub forma unor versuri legate de natura.

Totodata incepusem sa cant



Sus In jos
Pamella
new member
new member
Pamella


×Gender : feminin
×Mana : 9
×Join date : 21/08/2023
×Location : Greek, Athena

A singer Centaur Empty
MesajSubiect: Re: A singer Centaur   A singer Centaur EmptyLun Aug 21, 2023 3:16 pm

......pentru ca ziua incepuse minunat, decid sa ies putin afara. Insa stiaam o terasa minunata la malul apei ce nu voiam sa o ratez. Imi placea acolo sa savurez celebra cafea Antika. Mai ales ca valurile ma duceau pe taramul visarii si meditarii.
Sus In jos
Milicent Meliss
new member
new member
Milicent Meliss


×Gender : feminin
×Mana : 4
×Join date : 21/08/2023
×Location : Greece

A singer Centaur Empty
MesajSubiect: Re: A singer Centaur   A singer Centaur EmptyLun Aug 21, 2023 4:08 pm

Vocea mea rezona de stâncile muntelui creând un ecou care acționa precum un microfon natural care ducea vocea mea departe până pe plaja.
Sus In jos
Pamella
new member
new member
Pamella


×Gender : feminin
×Mana : 9
×Join date : 21/08/2023
×Location : Greek, Athena

A singer Centaur Empty
MesajSubiect: Re: A singer Centaur   A singer Centaur EmptyMar Aug 22, 2023 7:45 am

.......intre timp ajung la terasa, dar nici nu ma asez bine caci ce sa vezi.....un cutremur sau ceva ce parea a fi cutremur muzical zguduia zona. Am incercat sa imi pastrez calmul ca sa nu ma speriu prea tare. Era ceva extrem de ciudat pentru o zi asa frumos inceputa.
Sus In jos
Milicent Meliss
new member
new member
Milicent Meliss


×Gender : feminin
×Mana : 4
×Join date : 21/08/2023
×Location : Greece

A singer Centaur Empty
MesajSubiect: Re: A singer Centaur   A singer Centaur EmptyMar Aug 22, 2023 9:29 am

Pe o stanca mica lipita de versant, ca o scena improvizata de insasi Gaia (Mama Natura) stateam eu in pozitia cu picioarele din spate intinse la maxim in spate, picioarele dinfata intinse la maxim in fata, si gatul intins la maxim. Eram luminata de soare insa de la departare puteam fi confundata usor cu un cal. Doar prin binoclu sau mini telescop ori probabil camera cu zoom putea vedea cineva ca eram un centaur.
Sus In jos
Pamella
new member
new member
Pamella


×Gender : feminin
×Mana : 9
×Join date : 21/08/2023
×Location : Greek, Athena

A singer Centaur Empty
MesajSubiect: Re: A singer Centaur   A singer Centaur EmptyMar Aug 22, 2023 12:08 pm



......ma ridic usor nervoasa ca sa cercetez zona. Voiam cu orice pret sa vad cine are tupeul si nesimtirea sa iminstrice aceasta zi minunata. Mai ales ca deja incepusem sa ma enervez pe aceasta tema.
Sus In jos
Milicent Meliss
new member
new member
Milicent Meliss


×Gender : feminin
×Mana : 4
×Join date : 21/08/2023
×Location : Greece

A singer Centaur Empty
MesajSubiect: Re: A singer Centaur   A singer Centaur EmptyMar Aug 22, 2023 10:22 pm

Priveam in jos la oamenii care unii faceau plaja iar altii se relaxaula terase. De sus din varful muntelui, oamenii de pe plaja mi se pareau ca niste furnici.
Sus In jos
Pamella
new member
new member
Pamella


×Gender : feminin
×Mana : 9
×Join date : 21/08/2023
×Location : Greek, Athena

A singer Centaur Empty
MesajSubiect: Re: A singer Centaur   A singer Centaur EmptyMier Aug 23, 2023 9:18 am



......ma duc acolo si vad o creatura interesanta cum canta. In minte imi venea: "Ah, deci tu esti cea care mi-a sstricat ziua"....insa nu ii puteam spune nimic de acest gen.

Sus In jos
Continut sponsorizat





A singer Centaur Empty
MesajSubiect: Re: A singer Centaur   A singer Centaur Empty

Sus In jos
 
A singer Centaur
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» A flying centaur at university

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Moonlight Shadow :: Wecome :: Mythical Worlds :: The land of horses-
Mergi direct la: